UKRAYNA LVİV GECE HAYATI

LVİV GECE HAYATI

Gelelim meşhur Lviv Gece Hayatı yazımıza.Bu şehirde Lviv Ukrayna kadınların %85 olduğu kesinlikle tur ve hava yolu firmalarının uydurduğu koca bir yalandır. Eğer başka beklentileriniz varsa tekrar gözden geçirmelisiniz. Tüm bunları bir kenara bırakırsak ve hayatınızın önceki dönemlerinde karşı cinsten arkadaşlarınız olduysa :D, yaşadığınız çevre, sosyal ortamınız, aldığınız eğitim, kültürünüz, terbiye ve ahlak çizgileriniz normal ise harika bir gece hayatı geçirebilirsiniz. Lviv de gece hayatı her yönüyle kendine has kültürü olan, farklı eğlence anlayışına sahip lviv gece hayatı, Avrupa’nın çoğu şehrinden daha fazla keyif verecektir size. Artık gece kulüplerinden başlayabiliriz.

Ukrayna’nın Lviv şehri, hesaplı restoranları ve çılgın Ukrayna gece hayatıyla gezilecek ve eğlenilecek yerlerin başında geliyor. Odessa ve Kharkiv şehirleri de gece hayatı için oldukça güzel.Lviv Ukrayna kadınları Ukrayna güzel kızların ülkesi olarak bilinir ve Ukrayna’ya gittiğinizde sizde bunun farkına varırsınız. Ülke sadece güzel kızlarıyla değil birçok doğal ve tarihi güzellikleriyle de oldukça güzel bir yerdir. lviv gece hayatı ekşi sözlükten lviv gece hayatı yorumlarına bakabilirsiniz. Ukraynalılar tarafından Lvov olarak bilinen ama yabancılar tarafından Lviv olarak söylenen şehirde yaklaşık 900,000 kişi yaşıyor. Bize göre oldukça küçük olan bu şehir ülkenin batısında yer alıyor. Şehir aynı zamanda Polonya’ya oldukça yakın bir konumda. Para birimleri Ukrayna Grivnası. Ukrayna’nın parası savaştan dolayı oldukça değersiz. (1 dolar 22,5 Grivna). Şehir merkezinde bir çok yerde para bozdurabilirsiniz. Şehrin sokaklarını ve meydanları gezerken hemen hemen heryerde Alman-Avusturya mimarisinin izlerini görmek mümkün ama konumuz bu değil elbet. Biz bu yazımızda Ukrayna gecelerini ele alacağız.

Fashion Club

Yemeğimizi yiyip biraz turladıktan sonra gece için gideceğimiz ilk gece kulübü Fashion Club olmuştu. Şehrin merkezinde olan Rynok caddesinin paralel alt sokağında bulunan Fashion Club sadece gece kulübü olmamakla beraber restoran, lounge bar olarakta hizmet veriyor. Bizim gittiğimiz gece özel bir organizasyon varmış ve üst kat Karaoke için kapatılmıştı. İçeriye girişte 100 grivna ücret ödedik. Bu Lviv’ de ödediğimiz en pahalı kulüp girişiydi. En pahalı dediğim kişi başı 5 dolar ödemiştik ? İçerisi gerçekten güzel ve fazlasıyla kalabalıktı. 4 gün boyunca en güzel geceyi geçirdiğim kulüptü. Normalde bu kadar kalabalık olmuyormuş ama bizim şansımıza özel kutlamanın olduğu geceye denk gelmiştik. Özellikle bir hatırlatma yapmam gerekir ki siz her ihtimale karşı yanınızda bir ceket götürün. Kıyafetiniz bazen girişlerde önemli olabiliyor. Kulüp içerisinde eğlence gerçekten yüksek safhada ilerlerken ben arda üst kata çıkıp oradada takılmayı tercih ediyorum. Sirkülasyonun sürekli olduğu kulüpte isterseniz koltuklarda oturabilir isterseniz barda takılabilirsiniz. Çok azda olsa stant var ve barın hemen önünde 5-6 tane gibi bir şeydi. İçeride sigara içilmesi yasak ender kulüplerden. Aralarda sigara molasına çıktığımızda ve içeride tanışıp sohbetlerimizde başka hangi gece kulüplerine gidelim diye fikirler alıyorduk. Söylenenler çok hoş almasa da bilmenizde fayda var diye düşünüyorum.

Şehirde ingilizce bilen sayısı çok fazla değil. Genç ve üniversite okuyanlara denk gelirseniz konuşup anlaşabiliyorsunuz. İlk gece için çıtayı baya yüksek bir gece kulübünde yapmamız beklentileri hep bir tık yukarı çıkartıyordu. Yarında aldığımız öneri üzerine Zanzibar’a gidecektik.
Alkol fiyatlarına gelecek olursak, ben 2 adet vodka redbull için 130 grivna ödemiştim. Birtanesi 3 dolar civarına denk geliyor. Vodka Simirnoff’ tu. Daha detaylı fiyat bilgisi içinFashion Club menüsüne bakabilirsiniz.

 Zanzibar Club

Bir gün öncesinden aldığımız tavsiyeler üzerine cumartesi gecesi Zanzibar‘ a gidicektik. Saat 11 civarlarında karnımızın acıkmasıyla atıştırmalık yerler ararken McDonald’s imdadımıza yetişti. Akşam belli bir saatten sonra girişini kapatıyorlar fakat yan taraflarında paket servis devam ediyor. Biraz atıştırdıktan sonra taksiye binerek merkezden Zanzibar’ a 10 dakika gibi bir sürede ulaştık. Bu arada Ukraynalı taksici ile sohbet edip şehir ve yaşam hakkında bilgiler alıyorduk. Ruslara karşı pek sıcak olduklarını söyleyemem, sevmedikleri çok açık fakat bunu alenen dile getirmiyorlar. Zanzibar’a ulaştıktan sonra girişte montlarınızı vestiyere bırakıyorsunuz ve en üst kata çıkıp club kısmına gidiyorsunuz. Vestiyer için arkadaşlarım ücret ödememişlerdi. 2 katlı olan zanzibarın 1.katında nargile bölümü var.

Bütün katı tüller ile bölerek loca havasında nargile içebiliyorsunuz. Lviv’de nargile çok meşhur diyebilirim ve genelde gece kulüplerinde bu tarz dekorasyon ile nargile bölümleri yapmışlar. Biz fazla oyalanmayıp club kısmında barda yerimizi almıştık. Dans pistinin karşısında ve yanlarında oturma yerleri bulunuyor. 2 adet barı var yığılma ve sıkışıklık bu yüzden fazla olmuyor diyebilirim. Bir önceki Fashion Club a göre biraaz daha local müzik çalıyorlar. Birde Lviv’ deki gece kulüplerin hepsinde ilginçtir ama sahnede Dj in yanında mikrafonlu biri duruyor. Şarkı esnasında falan konuşup sürekli araya dalıyor ? ilginç bir adetleri var… Web siteleri şuan için kapalı olup sizi facebook sayfalarına atıyorlar o yüzden menü ve fiyat listesinin linkini paylaşamıyorum. Ama bardan aldığımız içkilere ödediğimiz rakamlar fashion club ile aynı idi. Hatta bi tık altı olabilir.

 Rafinad People Club

Lviv gece hayatı sayfasında Rafinad Club tan bahsetmezsek olmazdı. Tamamen Ukrayna’lı arkadaşlara sorarak ilerlediğimiz gece kulüpleri, bizi kötü deneyimler yaşamamıza sebep olmadı. Rafinad People Club şehrin merkezinde yerin altında bulunuyor. Yerini bulmak sizin için çok kolay olacaktır. McDonald’s ın karşısındaki sokakta bulunuyor. Tam karşısında işletmeciliğini bir türkün yaptığı Glory Cafe var ve yer olarak yürüyerek 5 dakikada ulaşabilirsiniz. Bu gece kulübü için aldığımız tavsiyeleri bir önceki gece Zanzibar’ daki soruşturmalarımıza dayanıyor ? Rafina Bar’ın diğer 2 gece kulübünden farkı içerisinde striptiz alanının bulunması. Geceye giriş 11:30 dan önce ücretsizdi. Arkadaşlarım 11:00 de oradaydı fakat benim içeriye girmem 00:15′ i bulmasıyla giriş olarak 60 grivna ödemiştim. İçerisi kesinlikle uğramanız gereken kulüplerden biri. Çok fazla turist yok ve rahatça eğlenebileceğiniz ortamı var. Gene yan tarafında nargile bölümü var birde striptiz odası bulunuyor.

Arada odadan çıkıp kızlar barın üstüne gelip müşteri çekiyorlar. Striptiz odaların fiyatı 65 grivna . Tl olarak düşünürsek 7 lira civarındaydı. Saat 3 gibi arkadaşım bardan Jagermeister almak için gittiğinde”sanırım çok içtim anlamıyorum fiyatını 1 dolar mı ne diyor” diye beni yanına çağırdı ve bende fiyatını sorduğumda 1,2 dolar gibi fiyat söylemişti ? Türkiyede 70 cc’ nin 100tl olarak satıldığı ortamda Lviv’ de gece kulübünde shot ına 1,2 dolar demeleri gerçekten çok tuhaf gelmişti bize… Hafta sonları giriş için erkeklerden 100 bayanlardan 50 grivna aldıklarını söylüyorlardı aklınızda bulunsun. Hafta içi yarıya iniyormuş fiyatlar. Rafinad People Club web sayfası için tıklayabilirsiniz.

Kakadu Mens Club

Arkadaşlar sonradan sayfama eklediğim gece kulüplerinden biridir. Sorulan sorular üzerine detaylı olarak açıklamak isterim. Kakadu Mens Club Kharkov da bilinen ve sonrasında kapatılan Striptiz mekanlarından bir tanesi idi. Fakat çok fazla bilinmese de bu mekanın aynısından Lviv’ de de bulunuyordu. Bir kaç yıl önce Lviv’ de bulunan mekanlarını da kapattılar.Araştırmalarınızda yada okuduğunuz bazı yazılarda görebilirsiniz fakat Lviv gece hayatı için bulabileceğiniz bir alternatif değildir.Ukrayna şehirlerinden Lviv hem tarihi hemde gece hayatı konusunda sıkılmayacağınız lokasyonlardan biridir. Gece hayatındaki çeşitlilik sizi gittiğinize pişman etmeyecektir. Birbirinden farklı konseptteki gece kulüpleri ve organizasyonları eğlencenin tam anlamıyla Ukrayna’ nın merkezlerinden biridir.

Ukrayna Lviv Gece Hayatı video

Lviv Gece Kulüpler

En çok merak edilen bilgilerden biri de Lviv ‘de bulunan Gece Kulüplerinin Listesi, Peki Nerede Ne var. Geniş Yelpaze de hazırladığımız Lviv Gece Hayatı Rehberi belirli aralıklarla güncelleyip hizmetinize sunmaya devam edeceğiz.

1 – Malevich Night Club

Doğu Avrupa ‘nın en büyük kulüplerinden biri olma özelliği taşıyan Lviv için Bu yeni mekanda Partiler, Konserler, Festivaller, Spor Etkinlikleri için 3100 metrekare alana inşa edilmiş, dev eğlence merkezi 2 ayrı bölüm ve 3 Barı ile birlikte 1400 kişiyi ağırlayabiliyor. Daha çiçeği burnunda yeni açılan gece kulübünü tercihleriniz arasına alabileceğinizi düşündüğümüz şehir için güzel yerlerden biridir. Lviv Opera Binasına 400 metre mesafe de açılan bu yeni işletmeyi görmenizi tavsiye ederiz.

 

 

 2 – FESTrepublic Club

Dünya Çapında Ünlü DJ ‘lerin de Sahne aldığı Dans ve Gece Kulübü lviv gece haytında.

 

 

3 –  Picasso

Lviv ‘in Gece Hayatına yeni renk katan mekanlardan biri

 

4 – HiresH Night Club

Lviv Gece hayatı Gözde Mekanlarından Biri

5 – Metro Club

Turistlerin de Gözde Mekanlarından Bir olan Gece Kulübü Şehrin En çok Tercih edilenleri arasında…

6 – Rafinad People Club

En Eski ve Popüler Gece Kulüplerinden Biri

 

7 – PartyFon

Roksolana Center ‘ın En Üst katında bulunan Şehrin en elit mekanlarından biri sizlerle…

 

8 – BROD WAY Concert Hall

Değişik Performansların sergilendiği Yerli Halkın ilgi gösterdiği mekanlardan biri daha sizlerle…

 

9 – Renesans “Ренесанс” Club

Özgün Gece Kulüplerinden biri Lokanta olarak ta hizmet vermektedir.

10 – Love Inn Ivent Club Lviv

Toplu organizasyonlar için uygun bir yer olan Mekan da Yöresel lezzetlerle Müzik eşliğinde bir akşam geçirebilirsiniz.

11 – The Cult Music Club

Şehir için önerilerimiz arasında olan eğlenceli mekanlardan biri.

Belki çok ucuz olmasıydı sebebi,belki de artık İstanbul’dan bıkmış, nefret etmiş bir ruha tekrar dönecek olmamdı.Daha havalimanına giderken bir burukluk kapladı beni.Ama hemen geçti.Ama yinede artık Lviv’in yeri bende ayrıydı…

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir