UKRAYNA GECE HAYATI

UKRAYNA

Ukrayna gece hayatı, sadece ülkemizde değil, dünyada nam salmıştır. Gideceğiniz 10 ülkenin sanırım 8’inde, Ukrayna gece eğlencesine ve Ukrayna güzellerine dair övgü dolu sözler duyabilir ve bir an önce özellikle Ukrayna Kiev turu yapmak isteyebilirsiniz. O yüzden, Lviv gece hayatı önerilerime gelmeden önce, aslında biraz Ukrayna gece hayatı ve Ukrayna gece kulüpleri hakkında konuşmak lazım. Ukrayna’da Lviv-Odessa ve Kiev gibi 3 önemli şehrini görmüş birisi olarak: Ukrayna Lviv biraz daha sakindir. Ukrayna Odessa gece hayatı ise özellikle yaz mevsiminde bizim Bodrum geceleri gibidir. Ukrayna Kiev gece hayatı ise İstanbul gibidir. Bunu bilerek gitmek lazım.

1– Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna gece hayatı, son zamanlarda biz T.C. vatandaşlarının sıkça Ukrayna’ya gitmemizdeki en büyük neden olarak biliniyor. Peki Ukrayna’ya, sırf gece hayatı için gitmeye değer mi ?

Lviv-Ukrayna : Oldukça ucuz vizesiz ülkelerde Ukrayna

Aslında bana göre Ukrayna’ya gitmeniz için en önemli neden “Ukrayna Gece Hayatı” değil, gerçekten ama gerçekten ucuz olması. Ne kadar ucuz mu ?

Birlikte 18 ülkeye gidelim mi ? İncelemek için tıkla

Aşağıda uzun uzun anlattım. Giriş kısmını geçtiğimize göre, öncelikle Ukrayna şehirlerini tanıyalım. Bu arada, yan tarafta ve aşağıda yer alan sosyal medya hesaplarımdan da, beni takip etmeyi unutmayalım. Daha anlatacak ve gösterecek o kadar çok hikayem var ki…

2- Ukrayna’da Gece Hayatı için Hangi şehirlere gidilir ?

Bu arada, bu yazımda Ukrayna’daki tüm şehirlere dair bir Ukrayna gece hayatı rehberi yazmayacağım. Yani Ukrayna Kharkov (Kharkov Ukrayna), Kherson Ukrayna (Ukrayna Kherson), Nikolaev Ukrayna, Donetsk Ukrayna gibi şehirlere dair öneriler olmayacak.

İbiza Gece Kulübü : Odessa Ukrayna Gece Hayatı

Çünkü gitmedim ve sizlere yanlış bilgi vermek istemem. Ama genel hatları ile Ukrayna gece hayatını ve yaşam masraflarını özetlemeye çalışacağım. Gitmiş olduğum Kiev, Lviv ve Odessa şehirlerine dair önerilerimi görebiliyor olacaksınız.

3- Ukrayna Para Birimi 

Ukrayna para birimi Ukrayna Grivnası olarak bilinir. 1 Ukrayna Grivnası yaklaşık olarak 0.1172 TL’ye tekabül eder. Yani 1 TL, 8.54 Ukrayna Grivnası ederindedir. Gördüğünüz gibi Türk Lirası, Ukrayna’ya göre oldukça değerlidir.

O yüzden Ukrayna geceleri, bizim için ekonomik anlamda da avantajlıdır. Bu arada sizlerden gelmesi olası bir soruyu da şimdiden cevaplayayım : Ukrayna vize istiyor mu ? Hayır arkadaşlar Ukrayna vizesiz bir ülkedir ve ne güzel ki elimizi kolumuzu sallayarak bu güzel ülkeye gidilebiliyor. Böylece Ukrayna Türkiye vize durumunu da hızlıca anlatmış olduk. Hatta, bildiğiniz üzre artık kimlikle dahi Ukrayna’ya gidebiliyoruz.

Kimlikle Ukrayna seyahati dönemi sonunda başladı. Artık pasaportunuz olmadan Ukrayna’ya seyahat edebiliyorsunuz.

4- Ukrayna Otel Fiyatları

Şimdi size biraz Ukrayna’daki fiyatlardan bahsetmek istiyorum. Özellikle yeme-içme ve eğlence anlamında, kendimce deneyimlediğim ortalama fiyatları listeleyeyim diyorum. Böylece, Ukrayna’ya gitmeden önce, kendinizce az-çok bütçe tahmini yapabilirsiniz.
Ukrayna’da konaklama ve otel fiyatları : Ukrayna’da oteller kişi başı gecelik olarak 30-50 TL civarındadır. Otelde kalmak istemiyor ve Ukrayna’da ev kiralamak istiyorsanız, dobovo.com sitesinden ev kiralayabilirsiniz.

Ukrayna planları yapmadan önce : Mutlaka UKRAYNA yazımı okuyun

Dediğim gibi fiyatlar çok ama çok uygundur. İnanmazsanız, Ukrayna Lviv otellerini görmek için tıklayınız, Ukayna Kiev otellerini görmek için tıklayınız, Ukrayna Odessa otellerini görmek için tıklayınız. TIKLA

Lviv-Ukrayna Evimizin Balkonundan

Yurtdışında nasıl ekonomik konakladığımı, ucuza otel-hostel ve ev kiraladığımı, “Ekonomik otel arama motorları” yazımda satır satır anlattım. Mutlaka bir göz gezdirmenizi tavsiye ederim.

Ukrayna’da yeme-içme fiyatları : Örnek olarak Lviv şehrinden ilerleyelim. Diğer şehirlerde üç aşağı beş yukarı bu fiyatlarda. Koskocaman bir steak ve bir bardak biraya 150 grivna yani 20 TL civarında ödersiniz.

Lviv gezi rehberi yazımdan, Ukrayna’nın ne kadar ucuz bir ülke olduğunu görebilirsiniz.

1 paket sigaraya 21 Grivna yani 3 TL ödersiniz. Ukrayna içki fiyatları hakkında tek bir örnek vermek gerekirse : 1 Litre Jack Daniels’a 600 Grivna yani 85-90 TL civarında ödeme yaparsınız. Yani gördüğünüz gibi Ukrayna çok ama çok ucuzdur. Özellikle Ukrayna gece hayatı anlamında biçilmiş kaftandır.

5- Ukrayna Lviv Gece Hayatı 

Lafı çok uzatmadan, Lviv gece hayatı önerilerime başlayalım. Ama bir noktaya değinmeden geçemeyeceğim : Ukrayna kızları çok güzel mi ? Gerçektende Lviv Ukrayna kadınları, nüfusun % 85’ini oluşturuyor mu ? Evet. Ukraynalı kadınlar çok ama çok güzel.

 

Gündüz mekana giriş bedava ama şezlong ücreti için 100-150 Grivna ödersiniz. Yataklardan almak isterseniz 1.000 grivna ödersiniz. Günboyu o yatak sizin olur. Ayrıca 1.000 grivna da depozito alıyorlar.

Alkol fiyatları ise; Long island 120 Grivna, Bira 50-100 Grivna (Markasına göre değişiyor), şişe açtırmak isterseniz 800-1.000 Grivna civarında. Yani Türkiye’ye göre alkol fiyatları neredeyse % 50 daha ucuz. Geceleri ise, mekana giriş ücreti olarak 150 Grivna alıyorlar. Masa ayarlamak isterseniz 500 Grivna ödersiniz. Loca ayarlayacak olursanız 1.500-2.000 grivna vermeniz gerekecek.

 

Itaka Beach Club Odessa

Itaka, biraz daha club tarzında. Genellikle konser tadında geçen geceleri var. Aslında dediğim gibi bütün mekanlar hemen hemen aynı konseptte. O yüzden, gitmeden önce düzenlenecek konserleri ve etkinlikleri websitelerinden incelersiniz. Fiyatlar bile hemen hemen benzer. Websiteleri için tıklayınız.

 

Bono Beach Club

Bono Beach club da direk sahilde bulunuyor. Gece kulüplerini tek tek gezdikten sonra, en son Bono’ya uğrarsınız. Gün içerisinde de havuzlarını ve sahillerini kullanabilirsiniz. Hatta websitelerini de bir göz atarsınız ama ne yazık ki İngilizce değil. Görmek için tıklayınız.

 

6- Ukrayna Kiev Gece Hayatı

Kiev Ukrayna, sanırım en çok ilgimize çeken rotalardan. Bir çok arkadaşın Ukrayna evlilik hayali ile gittiği ve gerçektende aşık olup döndüğü bir şehir. Evet gece hayatı çok güzeldir ama bir şeyi de itiraf edeyim : Kiev, çokta güzel bir şehirdir. Yemyeşildir. Gelmişken gezmeyi de ihmal etmeyin derim. Gece hayatı için ise ; Delux Bar, Vodka Bar, Sky Bar ve Caribbean Club en güzel gece kulüpleri.

Ukrayna Gece Hayatı

Ukrayna’nın en meşhur gece kulüplerinden birisi olan Vodka Bar, hemen Kiev’in özgürlük meydanında bulunuyor. Gece 12’den sonra tıklım tıklım olmaya başlıyor. Fiyatlar, bize göre en az % 50 daha ucuz. Özellikle kış mevsiminde haftasonunu değerlendirmek isteyen arkadaşların uğrak noktası.

Hemen Arena City’nin en üst katında bulunan Sky bar, Kiev’in en meşhur caddesi olan Velyka Vasylkivka caddesinin yanıbaşında. Gece hayatının uğrak noktalarından birisi olan Sky Bar, haftaiçi bile tıklım tıklım olabiliyor. Kokteyller genelde 100-150 Grivna oluyor ve şişe açtıracak olsanız bile vereceğiniz ücret 1.000 Grivna yani 100 TL gibi bir rakama mal olacaktır. Diyorum size : Bize göre bedavadan biraz pahalı.

7- Ukrayna Gece Hayatı Uyarılarım

Özellikle Ukrayna arkadaşlık siteleri konusunda sizleri şimdiden uyarıyorum. Herkese sakın güvenmeyin. Emin olmadığınız işlere kalkışmayın. Özellikle Omegle Ukrayna gibi sitelerde dikkatli olun. Ukrayna gece hayatı hakkındaki tüm mekan önerilerimi dikkate alın. Bunların hepsi yaşanmış deneyimlerdir.
Ukrayna genelevi konusunda da dikkat edilmesi gereken bir ülkedir. Bir çok arkadaş ne yazık ki kandırılmış hatta dolandırılmıştır. Mutlaka ama mutlaka dikkatli olun.

8- Ukrayna Gezilecek Yerler

 

Ukrayna, sadece gece hayatı ile değil, gezilecek ve görülecek yerleri ile de harika bir ülkedir. Her şeyden öte yemyeşil bir coğrafyada yer alır. Mesela meşhur Ukrayna aşk tüneli, ülkenin Klevan şehrinde bulunur ve gelmişken mutlaka görülmesi gereken yerlerden birisi olarak bilinir.

Yurtdışında nasıl ucuza uçak bileti bulduğumu, hangi arama motorlarını kullandığımı “En İyi Uçak Bileti Arama Motorları” yazımda tek tek anlattım. Mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

 

Ukrayna’ya gitmeyi planlıyorsanız, Lviv’den başlayablirsiniz. Şu yazımdan detayları görebilirsiniz.

Özellikle, Ukrayna’da ulaşım kısmını sakın kafanızda büyütmeyin. Ukrayna’da uçak, otobüs ve tren yaygın bir şekilde kullanılır. Hatta benim size tavsiyem kara yolu ile Ukrayna’yı gezmeniz yönünde olacaktır.

Sizin için Ukrayna’daki ekonomik otelleri de listeledim :

Mesela; Kiev-Odessa arasını geziyorsanız : Ukrayna Nikopol şehrine uğrayın. Doğuya gidelim ve biraz meşhur Donetsk Gece Hayatını yaşayalım diyorsanız Donetsk, Rusya sınırına yakın olursanız Kharkiv şehri listenizde olsun. Biraz daha kuzeye gidelim derseniz, Ukrana Klevan şehri de rotanızda olabilir. Ya da Lviv’ e kadar gelmişken, Ukrayna Nikolaev (Mykolaiv) şehrine de uğrayıp gece hayatını yaşayabilir, şehrin tarihi sokaklarında kaybolabilirsiniz.

Ukrayna Yaşam Fiyatları

Sitenin hesaplamalarına göre en pahalı kentler sıralamasında Odessa’yı Kiev, Harkov, Dnepropetrovsk, Sumı ve Lvov izliyor.

484 kentteki yaşam maliyetlerinin karşılaştırıldığı listede İstanbul 376’ncı, Ankara 403’üncü, Antalya 409’uncu, İzmir 412’nci, Bursa 418’inci, Odessa 454’üncü, Kiev 458’inci, Harkov 465’inci, Dnepropetrovsk 472’nci, Sumi 473’üncü, Lvov 475’inci sırada gösterildi.

Araştırmaya göre, Odessa’da tüketici fiyatları Kiev’e göre yüzde 4,48, restoran fiyatları yüzde 17,02 daha fazla.

Diğer yandan Odessa’da kiralar Kiev’den yüzde 25,01, market alışverişi yüzde 5,75 daha ucuz.

Ukrayna Gece Hayatı Videoları

Yaşam maliyetinin en pahalı olduğu kentlerin başında Hamilton (Bermuda), Cenevre (İsviçre), Basel (İsviçre), Zürih (İsviçre), Zug (İsviçre), Lozan (İsviçre), Bern (İsviçre), Lugano (İsviçre), Stavanger (Norveç) ve Trodheim (Norveç) geliyor.

İstanbul Kiev’den ne kadar pahalı?

Sitenin verilerine göre, İstanbul’da tüketici fiyatları Kiev’den yüzde 35,84, kiralar yüzde 18,79, restoranlar yüzde 30,19, market alışverişi yüzde 43,75 daha pahalı. Kiev’de yerel satın alım gücü İstanbul’da göre yüzde 45,42 daha düşük.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir