GAZİANTEP GECE HAYATI Alkollü Mekanlar

Gaziantep’te Gece Hayatı

Çevresinde bulunan şehirlere göre daha fazla nüfusa sahip olması ve yaşayanların büyük kısmını gençlerin oluşturması sayesinde Gaziantep geceleri oldukça eğlenceli hale geliyor. Gaziantep gece hayatı, farklı konseptlere ev sahipliği yapıyor. Gece kulübü, bar ve kafeler; Gaziantep gecelerini renklendiriyor. Türkiye ve gastronomi seyahati denildiğinde ilk olarak akla gelen şehirlerden olan Gaziantep’te, akşam yemeğini yedikten sonra bir şeyler yapmak için farklı alternatifleri derledik.
Oldukça sessiz ve sakin bir yapıya sahip olan Gaziantep’in gece hayatı ile günlük yaşamı arasında neredeyse siyah ile beyaz kadar fark var. Gece hayatını şekillendiren en önemli unsur ise pop müzik oluyor. Gaziantep’te bulunan ve gece hayatı ile meşhur olan mekanların birçoğunun playlist’i, o an Türkiye’de en çok dinlenen pop şarkılara göre şekilleniyor.
Güvenlik açısından herhangi bir sorunun yaşanmadığından bahsetmiştik. “Acaba gece bir sıkıntı çıkar mı?” gibi bir düşünceye kapılmaya hiç gerek yok. Gaziantep, geceleri oldukça güvenli bir şehir.

Gaziantep Gece Kulüpleri

Gaziantep’te eğlence mekanları farklı saatler arasında çalışıyor.Gaziantep gece hayatı Çoğunlukla gece 2’den sonra açık mekan bulmak zor ama istisnalar olduğunu da hemen belirtelim. Gecenin ilerleyen saatlerinde açık bir mekan arayanların tercihi ise gece kulüpleri ya da barlar olmalı.Gaziantep gece hayatı Gece kulüplerinin büyük kısmında da giriş ücreti bulunmuyor.

Gaziantep’in en ünlü eğlence mekânlarını inceleyelim…

 

Sess Gece kulübü

 Canlı müzik sevenler için Sess adeta biçilmiş kaftan. Bar konseptine sahip olan mekan için eğlence neredeyse hiç bitmiyor. Günün ilk ışıklarına kadar sahne performanslarına ve müziğe devam edilen mekan, genellikle gençler tarafından tercih ediliyor. Bunda Gaziantep Üniversitesi’ne yakın bir konumda bulunması da etkili oluyor. Gaziantep gece hayatı Etkinliklere giriş genellikle ücretsiz ama içeride fiyatlar biraz pahalı gelebilir. Tramvay ile Harikalar Diyarı Durağı’nda inilmesi gerekiyor.
Adres: Pancarlı Mah. Bahriye Üçok Blv. No: 9/1 Şehitkamil

Tel: 0530 353 25 45

The North Shield

Gaziantep’te gece bir şeyler içmek için çok sayıda ideal mekan önerisi bulunuyor. Aralarında en dikkat çekenlerden biri ise kuşkusuz The North Shield.Gaziantep gece hayatı Klasik Avrupa tarzı ile döşenmiş olan mekanı genellikle Avrupalı turistler tercih ediyor. The North Shield, odalara ayrılmış konsept bölümleri ve dillere destan menüsü ile misafirlerine mutlu bir gece sunuyor. Tramvay hattında bulunan Binevler Durağı’na yürüme mesafesinde olan mekan, gece 03:00’a kadar açık.
Adres: Yamaçtepe Mah. Prof.Dr.Necmettin Erbakan Cad. Prime Mall Avm. No:33/71 Şehitkamil/Gaziantep
Tel: 0342 503 01 01

 Barcelona Club Lake Bistro Gece Kulübü 

 Gaziantep gece hayatı Sarısalkim Mah. 121071 Nolu Sok No 32 Alleben Goleti 2 Nolu Giris Kapisi Şahinbey Gaziantep, 27010 Türkiye

@barcelonagaziantep
Telefon 0553 635 75 35
ÇALIŞMA SAATLERİ
Pazertesi——KAPALI
Salı ——KAPALI
Çarşamba ——09:30-04:00-AÇIK
Perşembe ——KAPALI
Cuma ——09:30-04:00-AÇIK
Cumartesi——09:30-04:00-AÇIK
Pazar ——KAPALI
———————————————————

barcelonagaziantep@gmail.com

Senfoni Bistro Cafe Bar – Kaliteli Zaman

 Senfoni Cafe&Brasserie, Gaziantep’te bulunan; sağlıklı,kaliteli ve en önemlisi lezzetli yemekleri, zengin içki menüsü ve keyifli müzikleriyle güzel zaman geçirmenizi hedefleyen bir kuruluştur.                                                                   Festival Parkı (Baro Lokali Yakınları) 27060 Şehitkamil / Gaziantep
T: 0(342) 336 66 68

 

Bayazhan SPR Pub

Gaziantep’in bir başka tarih kokan mekanı olan SPR PUB Bayazhan, Türk mimarisi ile İngiliz pub kültürünü birleştiriyor. Gaziantep gece hayatı Canlı performanslara da ev sahipliği yapan mekan, yerli ve yabancı birçok misafir ağırlıyor. Bayazhan Gaziantep Kent Müzesi’nin hemen yanında olan fiyat olarak biraz pahalı bir seçenek. Gastronomi seyahati yapanların gece ziyaretleri için tercih ettiği Bayazhan SPR Pub, Gazi Muhtar Paşa Tramvay Durağı’nın oldukça yakınında yer alıyor.
Adres: Akyol Mah. Atatürk Bul. No:119/1 Şahinbey

Telefon: 0342 221 02 12

 

Hayal Kahvesi Gaziantep

Antep’te yer alan mekanların playlist’lerine pop müziğin egemen olduğundan bahsetmiştik. Gaziantep gece hayatı Farklı müzik türlerine ilgi duyanlar için ise alternatif olarak Hayal Kahvesi öne çıkıyor. Feridun Düzağaç, Mabel Matiz ve Sercan Budak gibi çeşitli sanatçıların konserlerinin düzenlendiği mekan, uzun saatler açık kalıyor. İstanbul, Ankara ve İzmir gibi şehirlerin aksine fiyatlar bir hayli makul. Konserlerin bilet fiyatları ise Türkiye ortalamasıyla aynı. TA-4, TA-3, B74 gibi otobüs hatları ile mekana ulaşmanız mümkün. Tramvayı tercih edeceğim diyenlerin ise Binevler Durağı’nda inmesi gerekiyor.
Adres: Osmangazi Mah. Prof. Dr. Necmettin Erbakan Cad./33. Sok. Primemall AVM No:71 D:115, 27410 Şehitkamil
Tel: 0342 290 24 24

Gaziantep Garaj Bar 

 Bar demek çok doğru olmaz, gazino ve bar arasında sıkışıp kalmış bir mekan. Müziği ben çok beğenmedim açıkçası. Personeli gayet güleryüzlü Hizmet ve servis iyi sayılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir