Budapeşte gece hayatı beklediğinizden daha da hareketli. Haftanın her günü -pazar dahil- yüzlerce pub & club full çekiyor. Alkolün ekonomik olması, muhteşem konseptlere sahip mekanlar ve eğlenmesini gerçekten iyi bilen Macarlar ile gece hayatı akıl almaz bir hale geliyor. Gece kulüplerinde dam sorununu olmaması ve alkol fiyatlarındaki uygunluk da pozitif yönlerden.

Budapeşte‘de gece hayatı mantığı her Avrupa ülkesinde olduğu gibi önce pre-drink daha sonra club şeklinde ilerliyor. Gece kulüplerinden önce ev partileri veya ekonomik alkol imkanı sunan pub’lar tercih ediliyor. Bu pub’ların en çok tercih edilenleri Erzsébet caddesi üzerinde bulunuyor. Bunlardan bazıları: Trap Cafe, Limit Bar, Negyeshatos, FogasHaz. Bu pub’larda ortalama 500 forint (5 TL) karşılığında bira, 600-800 forint (6-8 TL) karşılığında vodka içebilirsiniz. Peki bu pub’larda yeteri kadar alkol aldıktan sonra hangi gece kulüplerine veya mekana gidilmeli? Sizlerle en eğlenceli ve farklı konsepte sahip gece kulübü listesini paylaşıyorum:

Yazı Başlıkları [göster]

Budapeşte Gece Hayatı Tavsiyeleri – Mekanlar

Avrupa’nın en eğlenceli şehirlerinden Budapeşte’nin gece kulüpleri çoğu kişi tarafından duyulmuştur. Birden fazla odaya sahip mekanlar ilgi çekiyor. Ayrıca eski binalara kurulan mekanlar sunduğu atmosferle büyülüyor. Bunlardan en sık tercih edilenleri sizlerle paylaşıyorum.

1- Instant

instant budapeste
Instant, Budapeşte

Instant gençlerin en çok tercih ettiği mekan. Budapeşte gece hayatı konusunda efsaneleşmiş bir yer. Oktogon meydanından yürüyerek 2 dakikada erişebilirsiniz. Instant’ın en güzel özellikleri çok fazla odadan oluşuyor olması, ucuz alkol ve giriş ücretinin olmaması. Giriş katı pub mantığında sadece sandalyelerden oluşan, arkadaşlarınızla oturup konuşabileceğiniz şekilde tasarlanmış. Alt katta 2 oda bulunmaktadır. Üst katta ise koridorlardan ulaşabileceğiniz 4 oda var. Bu odaların birisinde sandalye ve masalar var. Müzikten sıkılanlar için dinlenme ve soluklanma yeri diyebiliriz. Diğer odalar ise müzik tarzına göre club’a çevrilmiş durumda. R&B müzikleri farklı bir odada, pop müzikleri farklı odada.

2- Ötkert

ötkert budapeşte
Ötkert, Budapeşte

Budapeşte gece hayatı denildiğinde ilk akla gelen yer. Ötkert Budapeşte’nin en bilinen gece kulübü. Diğerlerine göre biraz daha lüks. Budapeşte’nin Reina’sı diyebiliriz. Meşhur Bazilika Kilisesinin hemen karşı sokağında bulunuyor. Özellikle Cuma günleri çok hareketli, ancak diğer günler de full çekiyor diyebiliriz. Fiyatlar diğer gece kulüplerine oranla biraz daha pahalı. Giriş ücreti erkekler için ortalama 2000 forint (20 TL), bayanlara ücretsiz.

3- HelloBabyBar

hellobaby budapeste
HelloBabyBar, Budapeşte

Tam Oktogon meydanında bulunan HelloBabyBar’ın harika bir mimarisi bulunuyor. Genel müziklerin çaldığı büyük alanın dışında bir de R&B müziklerin çaldığı ufak bir oda var. Sadece mekanın güzelliği için bile en az bir kere gidilmeli, fakat müzikler ve insanlar da bu mekanda harika! Giriş ücreti erkekler için 2500 forint (25 TL), bayanlara ücretsiz.

4- Peaches and Cream

peaches and cream budapeste
Peaches and Cream Club, Budapeşte

Instant ile aynı sokakta yer alan Peaches and Cream’de müthiş bir dans havası, inanılmaz eğlence var. Biraz ufak olsa da gençlerin tercih etmesi ve müziklerin güzelliği nedeniyle burada oldukça iyi vakit geçirebilirsiniz. Instant’ın hemen iki blok yanında olması, iki mekan arasında geçişlerin sıklığını artırıyor. Giriş ücreti erkeklere de bayanlara da ortalama 1500 Forint (15 TL) Eğer saat 22:00’dan önce giderseniz ücretsiz.

5- Morrison’s 2

morissons 2 budapeste
Morisson’s 2, Budapeşte

Budapeşte’nin devasa gece kulübü. İçerde kaç oda olduğunu sayamadık, ancak tarzınıza ait müziğin olduğu bir oda kesinlikle var! Öğrencilerin favori mekanı Morrison’s 2’de Pazartesi günleri herkese ücretsiz 3 bira veriliyor. Bir kere gidenin vazgeçemediği Morissons’ta giriş ücreti ortalama 1000 forint (10 TL), etkinliklere göre genellikle ücretsiz.

6- Szimpla Kert

szimpla kert budapeste
Szimpla Kert, Budapeşte

Szimpla Kert, Budapeşte’nin en ünlü barı. Ancak burası artık barlıktan nebze daha çok turistik mekan. Budapeşte’nin Ruin Bar mantığının başlangıcı burası kabul ediliyor. Yıkık bina içerisine kurulan barda harika bir atmosfer var. Biranızla birlikte nargileyi de denemeniz tavsiye edilir. Özel etkinlikleri takip ederek konserlere ve partilere katılabilirsiniz. Giriş ücreti yok.

7- Ankert

ankert budapeste
AnKERT, Budapeşte

Ankert sadece yazın hizmet veren, üstü açık gece kulübü & bar. Tuna nehrinin hemen kıyısında bulunuyor. Açık havada eğlenebilecek en güzel mekan diyebiliriz. Yaz aylarında herkes buraya akın ediyor. Eğer güzel bir havada Budapeşte’yi seyahat ediyorsanız mutlaka uğramalısınız.

8- RomKERT

budapeste gece hayati
RomKERT

Sadece yaz aylarında açık olan, üstü açık, tuna nehrinin hemen kıyısında olan bir gece kulübü. Yaz aylarında neredeyse her gün full çeker. Açılacağı ilk günü herkes merakla bekler. Bu yüzden oldukça eğlenceli bir gece hayatı sunar. Eğer yaz aylarında Budapeşte’yi ziyaret edecekseniz RomKERT mutlaka gideceğiniz club olmalı.

9- KRAFT

kraft budapeste
KRAFT

Ötkert’in hemen yanında bulunan Kraft, Bazilika’nın karşı sokağında yer almaktadır. Ötkert ile hemen hemen aynı konsepte sahip. Bazen Ötkert’ten daha kalabalık olmasının nedeni, gençlerin burayı Ötkert’ten daha kaliteli bir mekan olarak görmesi.

 

Budapeşte Gece Hayatı

Budapeşte gece hayatı aynı Prag gibi hareketli, ucuz ve adından söz ettirecek kadar güzeldi. Özellikle Viyana’dan sonra aynı Prag’taki havayı yakalayarak, sabahlara kadar şehri keşfetmeye devam ediyorduk. Budapeşte gece hayatının gidebileceğiniz şehirler arasındaki avantajı, size hem ucuz uçak bileti sunması hemde ucuz konaklama ve yaşam sunan, tarihi ile de sizi asla pişman etmeyen şehirdir. Özellikle Pegasus’un da uçmaya başlamasıyla birlikte gidiş-dönüş 300 – 350 tl gibi fiyatlara uçabiliyorsunuz.

Budapeşte şehir merkezinde ve çevresinde bir çok gece kulübü olup hiç beklemediğiniz ara sokakların en karanlık çıkmazlarında bile gece kulüpleriyle karşılaşabilirsiniz. Fakat bunların çoğunun Prag’taki kadar güvenli olduğunu söyleyemem. Gitmeden yada otel odanızda mutlaka Budapeşte’deki gidilecek gece kulüplerini araştırmanız gerekir. Bizde aynı bu şekilde daha İstanbul’dayken tüm bunları araştırmış ve hostel deki tavsiyelere de uyarak gideceğimiz yerleri ona göre seçmiştik. Sözü uzatmadan Budapeşte Gece Hayatını ve Gidilecek yerleri yazmaya başlayabilirim.

Budapeşte Gece Hayatı – Szimpla Kert Bar, Fiyatlar, Nerede

Szimpla Kert girildiğinde hemen çıkılmak istenen mekanlardan biri olmuyor. Değişik konsepti ile farklılık yaratan ve samimi bir ortam sunan Kert hoşça vakit geçirmeniz ve geceye hazırlanmanız için iyi bir seçim olabilir. Araba hurdalarından ve parçalarından yapılmış orta alandaki masalar gene fıçılardan bozma oturma grupları bulunan geceye hazırlanmak için bir şeyler içilesi bir mekan aslında. Yemek konusunda çok başarılı olduklarını söyleyemem ama deneyebilirsiniz genede. Büyük bir bahçesi ve yer yer çatısı bulunmaması kışın biraz soğuğu hissetmenize neden olabilir. Fakat dekoru ve samimi salaş dokusuyla asla Budapeşte’de unutmayacağınız barlardan biri olacaktır. Fiyatların ucuzluğu ertesi gün yaşadıklarınızı unutturmaya yetecek ölçüde. Örnek vermek gerekirse İstanbul Suadiyede içtiğiniz 23tl lik Heineken bira, burada 7 lira. Normal lokal bira içmek isterseniz 3,5 lira en pahalı Corona birası da 10 liraydı.

İçeri girdiğinizde kendinizi sürekli buraya geliyormuş gibi hissedebileceğiniz ve her akşam farklı dj ler ile eğlenebileceğiniz bir mekan. Jazz dan 80 lere kadar her akşamı farklı geçirebilirsiniz.

Alkol Fiyatları ; 0,04L Jack Daniel’s 8lira en pahalısı 14 lira, vodkalar Finlandia 8lira, biralar 0,33 şişe 3,5 10 lira, tequila 8-9 lira, bacardi 9,5 lira gibi aralıklarda. Daha detaylı fiyat bilgisi için tıklayınız.
Yemek fiyatları ise; et ve tavuk hamburgerler 10 lira, ördek 12 lira, salatalar 5 lira, menülerde 9 lira ile 14 lira arasında.

Budapeşte Gece Hayatı – Peaches and Cream, Fiyatlar, Nerede

Budapeşte gece hayatı için nokta atışı bir mekan ismi verin deseniz, herhalde ilk olarak Peaches and Cream ı söylerim. Şehrin merkezinde yer alan ve sürekli değişen Dj ler tarafından müziğin her daim süper ve atmosferin, ışık gösterilerinin, çalışanların size olan yaklaşımlarının harika olduğu mekan. Özellikle R&B gecelerinin olduğu güne denk gelirseniz sabaha kadar sınırsız eğlencenin ortasında bulacaksınız kendinizi. 2007 de açılan gece kulübü, rezervasyon ile kişiselleştirilmiş hizmet veren vip odalara sahip. İçerideyken sürekli gelip resim çekiyorlar ve sitelerinden takip edebilirsiniz. Budapeşte gece hayatı hafta sonu İstanbul da harcayacağınız paralara tatil yapabileceğiniz ve flypgs.com’a bir tık kadar uzaklıkta.

Fiyatlar ise; 0,04l için Viskilerden;
CHIVAS REGAL (12 ÉVES) 15lira diğerleri daha ucuz,
Votkalar 9,90 lira,
Tequila SIERRA GOLD 9,50 – 15,50 arasında,
Biralardan TUBORG(0,4) 6,5 – BUDWEISER (0,33 L) 9 lira. En pahalı birası bu zaten isterseniz 4 lirayada bra içebilirsiniz tabi,
Rumlar BACARDI SUPERIOR 6,5 lira en pahalısı ise RON ZACAPA 16 lira gibi fiyatlarda.

Daha detaylı bilgi almak ve özel vip odalarda rezervasyon yaptırmak için Peaches and Cream web sayfasına tıklayabilirsiniz.

Budapeşte Gece Hayatı – Studio Club, Fiyatlar, Nerede


Gene Budapeştenin en iyi gece kulüpleri arasında olan Studio Club, merkeze çok yakın olması ile 10 dakika da ulaşım sağlayacağınız bir alanda. Tuna nehrindeki ada üzerinde olan Gece Kulübü, elektronik müzik ve özel sahne şovları ile dikkat çekmeyi fazlasıyla başarıyor. Hafta içi bile kalabalık olmayı başaran Budapeşte’nin ender gece kulüplerindendir. Studio Club alan olarak büyük ve yüksektir. Turistler tarafından en popüler olan gece kulübüdür ve yaş ortalaması 21 – 28 yaş arasındadır. Studio Club’ın başka bir özelliği de Macaristan’ nın gece kulüpleri arasındaki en iyi ses düzenine sahip olmasıdır.  2 büyük alandan oluşan kulüpte özel hizmet alabileceğiniz vip odalar, localar bulunmaktadır. Her kesimden insanı ağırlayan ve adada başka kulüplerinde bulunduğu Budapeşte’ de her ay farklı organizasyonlar olup adaya yurt dışından Dj ler gelmektedir. Özellikle Techno ve House Partileri sevenler için şiddetle öneririm.

Studio Club için dünyanın 3. büyük kulübüdür deniliyor. Budapeşte’nin en güzel kızlarının da bulunduğu kulüp hafta sonları 8.000 üzerinde ziyaretçiyi ağırlıyormuş. Mekandaki eğlence kafanızın güzel olmasıyla sınır tanımayan bir hal alıyor. Saat ilerledikçe kostüm şovları, üstsüz profesyonel dansçılar ve üstteki güvertede bulunan salıncakta sallanan akrobatlar ile ışıklar sizi iyice sarhoş etmeye başlıyor.

Kıyaslamak gerekirse; İstanbul da eğlence kültürü adı altında gereksiz fiyatlar, kasıntı insanlar, parası olduğu için içeriye giren kös kös oturanlar, insanları rahatsız eden bakışlar atanlar, ütopik vale ücretleri, rezervasyon sorgulamaları, sınıf ayrımcılığı, yanınızda bayan arayışları, mit ajanı edasındaki ilkokul mezunu güvenlik görevlileri, çıkışta başınıza bir şeyler gelmemesi için koşar adımlarla aracınıza yada evinize dönme çabalarınız, mekanlarda instagram takipçi sayısıyla doğru orantılı egosu tavan yapan ama normalde merdiven altı doldurulmuş yeni rakı gibi gezen türk kızları vs. vs. vs…

İşte sırf bu sebeplerden bile keyifle eğlenebileceğiniz bir tatil için Budapeşte size alternatif olabilir…
Studio Club ile ilgili çok fazla video koyamıyorum ama aşağıdaki videoyu izleyerek fikir edinebilirsiniz.

Budapeşte Gece Hayatı – Yellow Bar & Club, Fiyatlar, Nerede

Budapeşte gece hayatı ile ilgili bende sizler gibi önceden araştırıp hem Türkiye’den hemde yurt dışındaki sitelerden en iyi gece kulüplerini çıkartıp gezimi öyle tamamlamıştım. O yüzden gidebildiğim yerleri yazmaya çalışıyorum. Aksi halde 1 ay boyunca her gece farklı mekan ve organizasyonlara katılmam gerekirdi 😀 Yellow Bar & Club üstteki gece kulüpleri kadar olmasa da şehrin tam merkezinde olmasından dolayı ve şehir içinde elinde broşürler ile gezenlerin tanıtımlarından dolayı ister istemez yoğun ilgiye sahip bir mekan. Benim tavsiyem önceliğinizi üstte yazdığım mekanlardan yana kullanmanız. Yellow Bar & Club ‘ın en büyük özelliği sahne kızları olması. Barın üstü ve organizasyonlarda aynı Prag taki gibi fazla sayıda dansçı kızlarla açması. Sitelerinde pek bişi olmasa da rezervasyon için kullanabilirsiniz. Yellow Bar & Club tıklayabilirsiniz.